24 Ekim 2021 Pazar
Anasayfa > DUYURULAR > BÜYÜK İTALYA TURU
BÜYÜK İTALYA TURU

BÜYÜK İTALYA TURU

23.11.2018 14:11 12 14 16 18 yazdır
TÜRK EĞİTİM SEN BÜYÜK İTALYA TURU 1-8 TEMMUZ 2019 (7 GECE 8 GÜN)EKSTRA TUR YOK.

İSTANBUL – ROMA

1.      Gün -1 Temmuz 2019        Pazartesi

Yeni İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1861 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:15’de Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 09:55’te varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.  

 

ROMA

2.      Gün – 2 Temmuz 2019 Salı

Sabah kahvaltısının ardından  Outlet ve Göller Bölgesi turunu yapıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Akşam ise Roma Gece Turu  yapacağız. Tur sonrası otelimize transfer.

 

ROMA-NAPOLİ&POMPEİ

3.      Gün - 3 Temmuz 2019 Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından Napoli & Pompei  turu yapıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli’ye yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

 

ROMA – ORVİETO-FLORANSA

4.      Gün - 4 Temmuz 2019 Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde  Orvieto turunu yapacağız. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Floransa’ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan

Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  

FLORANSA-TOSCANA-PİSA-SİENA

5.      Gün - 5 Temmuz 2019 Cuma

Sabah kahvaltısının ardından Toscana  turunu yapacağız. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

FLORANSA – BOLOGNA-VENEDİK

6.      Gün - 6 Temmuz 2019 Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ise Bologna turu yapacağız. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası,Avrupanın ilk üniversite binası,Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış.  Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından  Venedik`in sembolü olan Gondol turu yapıyoruz.30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında. Tur sonrası otele transfer.

  

VENEDİK – VERONA-MİLANO

7.      Gün - 7 Temmuz 2019 Pazar

Sabah kahvaltısının ardından Milano’ya hareket. Güzergâh üzerinde  Verona turunu yapıyoruz.  Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Milano’ya varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.


MİLANO – COMO&LUGANO-İSTANBUL

8.      Gün - 8 Temmuz 2019 Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından Como & Lugano  turunu yapıyoruz.

Turumuzun ilk durağı olan Como’ya hareket ediyoruz. Milano’ya yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzarasını görebilme imkanı. Como' nun ardından Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano Gölü'nü görüyoruz. Uçak saatine bağlı olarak Malpensa havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1876 sayılı tarifeli seferi ile saat 19.45’te Yeni İstanbul Havalimanına  hareket. Yerel saat ile 23.40’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

0 – 2 YAŞ ÇOCUK

3 – 12 YAŞ ÇOCUK

              3ve  4* Oteller

815 Euro

240 Euro

150 Euro

805 Euro


& World ve Bonus özellikli kredi kartlarına vade farkıyla 6 taksit imkanı vardır.

 

  3 ve 4* Otellerde Konaklama yapılacaktır

Roma-3 Gece (4 yıldızlı otel-Merkeze 10 – 15 km mesafe)

Floransa -2 Gece(3 yıldızlı otel-Montecatini Bölgesi)

Venedik-1 Gece (3 yıldızlı otel-Vicenza, Mestre, Treviso, Padova, Lido de Jesolo bölgeleri)

Milano-1 Gece (4  yıldızlı otel-Merkeze 10 – 15 km mesafe)

 

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

·                    Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST) - Roma(FCO) ve Milano (MXP) - İstanbul(IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·                    Havalimanı vergileri

·                    3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

·                    Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

·                    Tüm şehirler arası transferler

·                    Panoramik Roma, Floransa ve Venedik şehir turları

·                    Şehir vergileri (25 Euro)

·                    Vaporetto ücreti (15 Euro)

·                    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·                    Zorunlu Seyahat Sigortası

·          (PROGRAMDA BELİRTİLEN BÜTÜN TURLAR FİYATA DAHİLDİR)

 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

·                    Vize ücreti (120 Euro) (Yeşil Pasaportu olanlar için vizeye gerek yoktur )

·                    Özel Seyahat sağlık sigortası (10 Euro-İsteğe bağlı )

·                    Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL )

·                    Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

-                    Öğle ve akşam yemekleri

İRTİBAT : 0 505 549 36 55


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri