24 Ekim 2021 Pazar
Anasayfa > DUYURULAR > Bükreş - Transilvanya Şatolar Turu
Bükreş - Transilvanya Şatolar Turu

Bükreş - Transilvanya Şatolar Turu

25.09.2019 00:56 12 14 16 18 yazdır
Bükreş – Transilvanya Şatolar Turu ŞATOLAR DİYARI 3 Gece 5 Gün 4* OTELDE 3 GECE KONAKLAMA / GÜNDÜZ TURLARI DAHİL PROGRAM! Bükreş – Sinia – Bran – Braşov – Sigişuara – Sibiu - Veliko Tarnavo VİYA TRAVEL GÜCENCESİYLE

Bükreş – Transilvanya Şatolar Turu
ŞATOLAR DİYARI
3 Gece 5 Gün

4* OTELDE 3 GECE  KONAKLAMA / GÜNDÜZ TURLARI DAHİL PROGRAM!
Bükreş – Sinia – Bran – Braşov – Sigişuara – Sibiu  - Veliko Tarnavo


1.Gün  İstanbul – Bükreş -25 Ekim 2019 Cuma

Gezimizin ilk günü 19:30'da Üsküdar sendika önü, 20:30'da 4.Levent metro durağı (Safir Avm karşısı) ve 21:30'da İncirli Ömür Plaza önünden hareketle Edirne  üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Bulgaristan üzerinden geçerek sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz.

 

2.Gün Bükreş – 26 Ekim 2019 Cumartesi

Sabah saatlerinde varılan Bükreş’te şehir turu. Küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehir merkezine  hareket ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi, panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)

 

3.Gün  Bükreş (Sinaia – Bran – Braşov) – 27 Ekim 2019 Pazar

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Transilvanya - Drakula Şatosu (Sinaia – Bran – Braşov) turunu gerçekleştirmek üzere yolculuk. (Müze – Ören Yeri giriş ücretleri misafirlerimize aittir) Turumuzda günümüze kadar gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirleri, Romanya'nın cazibe merkezi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi ve Şatosunu geziyor, ardından Bran kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin ardınsan Braşov otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Braşov – Sighişoara – Sibiu – Bükreş – 28 Ekim 2019 Pazartesi

Otelde alınan kahvaltının ardından Transilvanya’nın en önemli şehirlerden Sighişoara’ya hareket ediyoruz. Alman mimarisinin hakim olduğu mimari eserleri ile bilinen Sighişoara, uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehirlerinden olmuştur. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında , Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise  bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu’ya hareket ediyoruz. Sibiu’ya varış. Transilvanyan Saxonsları Tarafından 12. Yüzyılda Yapılmış Dönemin En Pahalı Kalesi ile ünlü şehir Sibiu’da, Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral Görülecek Yerler arasındadır. Programın ardından Bükreş yolculuğu. Bükreş varışı ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün Bükreş – (Veliko Tarnavo) – İstanbul – 29 Ekim 2019  Salı

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Bulgaristan sınır geçişi ile güzergah üzerinde düzenlenecek olan Bulgaristanın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Programın ardından Kapıkule sınır kapısından geçerek İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

 

İki yada üç kişilik odalarda kişi başı ücret  :   199 EURO
Tek kişilik odada konaklama                          :  259 EURO
Çocuk 3-11  ( 2 yetişkin yanında )                :    119 EURO

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*
Program boyunca tüm ulaşım hizmetleri (46 koltuklu otobüs ile)
* Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
* Bükreş 4* otelde 2 gece, Braşov 4* otelde 1 Gece oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları ve transferleri

* Transilvayna Şatolar Turu (Müze girişleri misafire aittir)

* Sigişuara & Sibiu Turu (Müze girişleri misafire aittir)

* Veliko Trnavo Turu
* Şehir vergileri
* Gümrük Vergileri
* Araç içi limitli su ikramı

* Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar  
* Şöför ve Rehber bahşişleri.
* Öğle ve akşam yemekleri
* SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 
* Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (İsteğe bağlı)

 


Not : 28 Ekim 2019 Pazartesi Cumhuriyet Bayramı arefesi olduğu için okullar yarım gün olacaktır.Yarım gün için izin alması gerekmektedir çalışanların.

 

Ödemeler sendika şubemize nakit olarak yapılacaktır(Euro olarak).Ödeme yapılmadan listeye misafirler dahil edilmeyecektir.Sınırlı kontenjan vardır.

 

İRTİBAT : 0 216 492 95 80 – 0 505 661 98 37

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri