28 Kasım 2021 Pazar
Anasayfa > DUYURULAR > Balkan Dörtlüsü - 5 Günde 4 Ülke
Balkan Dörtlüsü - 5 Günde 4 Ülke

Balkan Dörtlüsü - 5 Günde 4 Ülke

19.06.2019 00:12 12 14 16 18 yazdır
OHRİ ST.NAUM GÖL KAYNAĞI – MATKA KANYONU – OHRİ GÖLÜ TEKNE TURU – KOSOVA (PRİŞTİNE – PRİZREN) TURLARI DAHİL PROGRAM

 

Balkan Dörtlüsü 5 Günde 4 Ülke
4 Gece 5 Gün (4* OTELLERDE KONAKLAMA)
Yunanistan – Makedonya – Kosova – Bulgaristan


OHRİ ST.NAUM GÖL KAYNAĞI – MATKA KANYONU – OHRİ GÖLÜ TEKNE TURU – KOSOVA  (PRİŞTİNE – PRİZREN) TURLARI DAHİL PROGRAM!     
11 ŞEHİR  -  3 BAŞKENT

Kavala – Selanik – Bitola (Manastır) - Resne – Ohrid – Tetova (Kalkandelen)
Üsküp – Priştine – Prizren - Sofya – Plovdiv

 

1.Gün İstanbul – Kavala ( 26 Ağustos 2019 Pazartesi )

Gezimizin ilk günü 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 21.00 Mecidiyeköy Migros Önü, 21.30 Bakırköy Ömür Alışveriş Merkezi Önü hareketle Silivri – Keşan karayolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Dedeağaç - Gümülcine - İskeçe - karayolu takip edilerek Kavala’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.


2.Gün  Kavala – Selanik – Manastır – Resne – Ohrid
( 27 Ağustos 2019 Salı )

Kavala`ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyesinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası Kavala sahilinde kısa süreli fotoğraf molasının ardından Selanik yolculuğu. Selanik varışı ile panaromik şehir turu; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Camii, E.Venezelo - P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından araçla buluşma sonrası Bitola’ya hareket. Makedonya sınır geçişinin ardından varılacak olan Bitola’da; Şirok Sokak, Bedesten, İshak Paşa Camii, Yeni Camii dış mekan ziyaretleri ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi binası görülecek yerler arasındadır. Bitola turunun ardındanİttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi Beyin memleketinden geçerek Resneli Niyazi’nin Sarayını (dış mekan ziyareti) ziyaret ettikten sonra ilerleyen yolculukla Balkanların incisi Ohrid’e varıyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Makedon Gecesi Turumuza katılabilirler.(30 EUR)


3.Gün Ohrid – Tetova – Üsküp  ( 28 Ağustos 2019 Çarşamba )

Otelde alınan kahvaltının ardından Ohrid Gölünün doğduğu yer olup muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turunu gerçekleştirmek üzere yolculuk. Muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Milli Parkı ziyaretinin ardından Ohri kent merkezine yolculuk. Ohrid şehrinde gerçekleştirilecek olan turumuzda; Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Pir Mehmet Hayati Camii ve tekkesi ile Bedesten, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi ve özgün sivil mimari örnekleri taşıyan tarihi Ohri sokakları görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerin ardından grubumuza özel düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turunu gerçekleştiriyoruz. Tekne turunun ardından çarşıda serbest zaman. Buluşmanın ardından başkent Üsküp yolculuğuna başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde ülkenin 3. Büyük şehri ve Arnavut nüfusunun en yoğun olduğu Tetova (Kalkandelen) şehrini ziyaret ediyoruz. İki kız kardeşin banisi olduğu Alaca Camii ve İmarethanesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik turumuzda; Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar dış mekan anlatımları ile gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Serbest zaman ve buluşmanın ardından otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

 

 

 

 

 

4.Gün Üsküp – Kosova (Priştina – Prizren) – Üsküp   ( 29 Ağustos 2019 Perşembe )

Otelde alınan kahvaltının ardından tam günlük Kosova (Priştina – Prizren) Turunu gerçekleştirmek üzere yolculuk başlangıcı. Kosova sınır geçişi ile devam eden yolculukla nüfusunun büyükçoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştine’ye varış. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var. Priştine keşfinin ardından Kosova Savaşına sahne olan Kosova Ovası, I.Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti ile devam eden yolculukla Prizren’e varış. Ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de kent turu. Şadırvan meydanı, Bayraklı Cami, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrasında Üsküp dönüş yolculuğu başlangıcı. Sınır geçişinin ardından otele transfer. Geceleme Üsküp otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)


5.Gün Üsküp – Sofya  ( 30 Ağustos 2019 Cuma )

Otelde alınan kahvaltının ardından Matka Kanyonu’na yolculuk. Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka kanyonunda keyifli yürüyüş ve eşsiz doğa manzaralarında fotoğraf molası sonrası Bulgaristan yolculuğu. Sınır geçişinin ardınan yaklaşık 4 saat sürecek olan başkent Sofya yolculuğu. Sofya varışı ile panoramik şehir turu.  Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Programın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Bulgar Tavernası Turumuza katılabilirler.(30 EUR)

 

6.Gun Sofya – Plovdiv – İstanbul  ( 31 Ağustos 2019 Cumartesi )

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından araçla buluşma ve dönüş yolculuğu başlangıcı. İki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv varış. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam - Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme fırsatımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde türlü kültüler faliyetlere ev sahipligi yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Plovdiv´in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya, Eski Roma çağından kalma Antik Amfitiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Djumaya camisi görülmeye değer yerler arasındandır. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Türkiye’ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İki yada üç kişilik odalarda kişi başı ücret : 229 EUR
Tek kişilik odada konaklama                        : 299 EUR
Çocuk 3-11  ( 2 yetişkin yanında )                :  199 EUR
Çocuk   0-2 ( 2 yetişkin yanında )
                  :  79  EUR 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*
Lüks Viyatravel otobüsleri ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
* 1 Gece Ohrid, 2 Gece Üsküp ve 1 Gece Sofya ile toplam 4 Gece 4* Otellerde oda – kahvaltı konaklama
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

* St. Naum Ohri Göl Kaynağı ve Milli Parkı Turu

* Matka Kanyonu Turu

* Priştine – Prizren Turu

* Ohri Gölü Tekne Turu

* Kosova giriş ücreti
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları.
* Araç içi su ikramı

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar 
* Kavala molasında alınan kahvaltı.
* Öğle ve Akşam yemekleri
* Şoför ve rehber bahşişleri
* MULTİ SCHENGEN VİZESİ-120 EURO (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 

* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

 

NOT : Ödemeler sendika şubemize nakit olarak yapılacaktır(Euro olarak).Ödeme yapılmadan listeye misafirler dahil edilmeyecektir.Sınırlı kontenjan vardır.

 

İRTİBAT : 0 216 492 95 80 – 0 505 661 98 37

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri